Wszystko zaczęło się w latach dziewięćdziesiątych całkiem skromnie, w Děčínie, nad Łabą. W 1996 roku Jaroslav Voldřich rozpoczął pracę od toczenia drewnianych kulek i powoli zaczął produkować kolejne półprodukty do zabawek. Od samego początku założył, że będzie pracować z drewnem. Dlaczego? Dlatego, że drewno nie jest materiałem martwym, ma w sobie energię, a jego dotyk daje znacznie więcej przyjemności, niż najdoskonalszy kawałek plastiku. Także dzięki temu, że połączył siły z wiodącymi producentami zabawek, zarówno na rynku rodzimym, jak i na zagranicznych zawsze stawiając na pierwszym miejscu bezpieczeństwo w ich użytkowaniu. Wybierał z kolegami najlepsze gatunki drewna i nigdy nie odstąpił od wyjątkowej jakości jego opracowania.
Celem było przebicie się na rynki zagraniczne, co także stało się pierwotną motywacją, by w ogóle zabierać się za niełatwą pracę nad drewnem. Po wielu problemach z odbiorcami półproduktów Jaroslav Voldřich doszedł do wniosku, że będzie już produkować wyłącznie własne produkty. Kupił komputerowo sterowaną maszynę i wielokrotnie próbował udosknalać swoje dzieła. Tak stworzył pierwszy oryginalny tor kulkowy o nazwie Saturn Rollipop, którego sława i popularność rozeszły się po całej Europie. Nie poprzestając na tym jednym, choć oryginalnym produkcie. Z czasem opatentował także drewniane rowery Bikeeno i Dj WooDoo. W podboju Europy pomagał znany "gigant" w handlu zabawkami - światowa sieć Toys „R“ Us. Oprócz zabawek zajmował się również produkcją na zamówienie oraz rozszerzył produkcję także o mebelki dziecięce i wyposażenie dziecięcych pokoi tworzonych na miarę. Nigdy nie przestał dbać o bezpieczeństwo i jakość wykończenia swoich produktów wykorzystując najwyższej klasy drewno. Jako pierwszy udoskonalił klasyczny drewniany plażowy leżak, tak, który jako jedyny na rynku chronił przed przycięciem dziecięcych paluszków. Po dwóch dekadach wytężonej pracy nad zabawkami nastąpiła przerwa – przemęczony Jaroslav Voldřich zapłacił za przepracowanie wysoką cenę powodując pozorny koniec produkcji. Na szczęście po dwóch latach odpoczynku i narodzinach córki Vendulki odzyskał chęć i siły do dalszej pracy. Nie chciał kupować dla swojego dziecka plastikowego krzesełka do jedzenia i przypomniał sobie o starym prototypie dzisiaj już legendarnego Konika 3w1 (unikalnego połączenia konika na biegunach, krzesełka do jedzenia i dziecięcego stoliczka). Jednak doprowadzenie go z pomocą kolegów do ostatecznej, w pełni bezpiecznej wersji potrwało kilka lat. Także dlatego, że chodziło o stworzenie czegoś unikalnego. Jaroslav Voldřich zgłosił się do programu DEN D i w tym celu założył w 2010 r. firmę o nazwie TRIHORSE pozostając wierny swoim zasadom i zabawkom, które tworzył w miłości do dzieci. A największą nagrodą i spełnieniem dla Niego było ujrzeć ich radość w oczach podczas zabawy produktami, które tworzy z pasją.
Z pewnością przyczynił się do tego program DEN D a rozgłos medialny pomógł uruchomić początkową sprzedaż np. krzesełka konik 3w1. W 2012 r. zakupione zostały hale magazynowe, które stopniowo zostały przerobione na hale produkcyjne wyposażone początkowo w CNC a potem kolejne maszyny stolarskie. Za flagowy produkt firmy można uznać tor kulkowy MAXI, który już od 7 lat jest najpopularniejszym czeskim produktem na niemieckim Amazonie. Sprzedaje się także z powodzeniem we Włoszech, Francji, Anglii, Hiszpanii i USA. Głównym i decydującym kierunkiem zmian na lepsze oraz krokiem milowym dla firmy było połączenie się w 2017 r. z firmą JANOSCHIK Ivana Vanečka. Ponadczasowy design całej kolekcji JANOSCHIK stał się fundamentem największej inwestycji w historii firmy, zakupiono najnowocześniejsze maszyny o łącznej wartości 25 mln koron. W wyniku tej współpracy powstał FINGERCAR. Ten czesko-słowacki produkt łączy w sobie ponadczasowy design i nieskończoną skalę możliwych zastosowań.
Sukces firmy to przede wszystkim zasługa ludzi. Nie tylko Jaroslava Voldřicha i Ivana Vanečka, jest to codzienna opowieść o wielu innych – Zdenie Sedláčkovej, Jaroslavie Kindlu, Romanie Řezníčku, Martinie Kindlovej, Monice Vychroňovej, Radce Klímovej, Janie Hájkovej. Ilonie Stachovej, Veronice Smejkalovej, Jaroslavie Půlpánie, Radku Rosickim, Danie Jilichovej, Janie Pazderníkovej i innych zewnętrznych współpracownikach oraz dostawcach.
Być częścią dziecięcych opowieści na najbardziej kreatywnym poziomie, z wykorzystaniem naturalnych drewnianych zabawek.